10. Festiwal Piosenki Angielskiej - prezentacje w zamku

18-04-2009 : Pozostałe

Agnieszka Skowron z Publicznego Gimnazjum w Obrazowie oraz Aleksandra Smardz z I Liceum Ogólnokształcącego w Sandomierzu – to główne laureatki 10. Festiwalu Piosenki Angielskiej z terenu powiatu sandomierskiego, który 18 kwietnia 2009 roku odbył się w Sali Rycerskiej Zamku Kazimierzowskiego w Sandomierzu

Na scenie w sandomierskim zamku zaprezentowała się młodzież ze szkół gimnazjalnych oraz z ponadgimnazjalnych z terenu powiatu sandomierskiego. Komisja konkursowa nie miała łatwego zadania, aby wytypować laureatów. Pierwsze miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych zdobyła Agnieszka Skowron z Publicznego Gimnazjum w Obrazowie,a drugie miejsce zajęła Julia Darowska z Gimnazjum im. Papieża J. Pawła II w Klimontowie, a trzecie Patrycja Szal z Publicznego Gimnazjum w Samborcu. W tej kategorii wyróżnienia otrzymały: Patrycja Szubstarska - Publiczne Gimnazjum w Chobrzanach oraz Agnieszka Bednarska - Gimnazjum w Zawichoście.
   W kategorii szkół ponadgimnazjalnych zwyciężyła Aleksandra Smardz, zaś drugie miejsce wywalczyła Aleksandra Abramczyk, a trzecie Magdalena Papka - wszystkie dziewczęta są uczennicami I Liceum Ogólnokształcące w Sandomierzu. Wyróżnienia w tej kategorii otrzymały: Nicole Przyłucka - I Liceum Ogólnokształcące w Sandomierzu oraz Anita Zawidzka - II Liceum Ogólnokształcące w Sandomierzu.
   Sandomierski samorząd miejski reprezentował zastępca burmistrza miasta - Marek Bronkowski, który wręczał także nagrody w kategorii szkół gimnazjalnych.

/Opracowano na podst. inf. przyg. przez Krzysztofa Gajka z II LO w Sandomierzu/

Prezentowane zdjęcie z przebiegu konkursu publikujemy dzięki uprzejmości Dariusza Lipy.

lista aktualności